петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Редици на ГП Табановце, еве по колку време се чека за излез од Македонија

Редици на ГП Табановце, еве по колку време се чека за излез од Македонија

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничниот премин Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за излез од државата е околу 40 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираа од АМСМ.

Оттаму препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.