сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Ребека има нешто да каже за Северна Македонија

Ребека има нешто да каже за Северна Македонија

„Моите првачиња знаат дека се родени во Македонија, така им пишува воизводот на родени“, пишува на Твитер македонската пејачка и хуманитарка Ребека Јанковска Ристески.

„Кога некој ќе каже Северна Македонија, комплетно се збунети и прашуваат зошто некој така ја нарекува нивната татковина. Кога навиваме гласно: Македонија, Македонија! Нас Македонија ни е во срцето и во душата.

Ја сакаме Македонија. Ако некому тоа му пречи може слободно да си оди од овде. Оваа земја е Македонија“, објави Ребека.

 

Коронавирус