вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Реакцијата на новинарите за време на скандалозната изјава на Заев (ВИДЕО)

Реакцијата на новинарите за време на скандалозната изјава на Заев (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев вчера имаше скандалозна изјава дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер, да ја симнат Владата од власт.

Инаку, ова беше прво појавување во јавност на Заев по годишниот одмор.

Додека ја даваше изјавата, на новинарите околу него не им се веруваше што слушаат.

Погледнете ја нивната реакција.

Коронавирус