вторник, 13. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

„Разговори за Обнова на Македонија- Проблеми, решенија и програма“ денеска во Ѓорче Петров, Мицкоски со свое обраќање

„Разговори за Обнова на Македонија- Проблеми, решенија и програма“ денеска во Ѓорче Петров, Мицкоски со свое обраќање

Во Паркот во Општина Ѓорче Петров денеска во 18 часот ќе продолжи кампањата „Разговори за Обнова на Македонија- Проблеми, решенија и програма“.

На самиот настан ќе присуствува и ќе има свое обраќање пред граѓаните, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус