вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 17
home Вести

Распишана потерница по Мијалков

Распишана потерница по Мијалков

Полицијата трага по поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кому му бил одреден куќен притвор, неофицијално дознава 24Инфо.

Според сознанија на медиумот, Мијалков е недостапен за полицијата, па по него е распишана потерница.

Претходно од Кривичен суд по барање на Обвинителството му определиле куќен притвор поради случајот „Таргет-Тврдина“ за кој треба да има пресуда во среда.

Коронавирус