понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 72
home Вести

Рашковски во спрега со ОЈО: Како знае дали ВМРО-ДПМНЕ поднеле или не кривична пријава?

Рашковски во спрега со ОЈО: Како знае дали ВМРО-ДПМНЕ поднеле или не кривична пријава?

Како Драги Рашковски уште веднаш знае дали е поднесена или не е кривична пријава од страна на ВМРО-ДПМНЕ?

Имено, генералниот секретар на Владата, Рашковски денес одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес конференција во врска со кривичната пријава, изјави дека ВМРО-ДПМНЕ во текот на вчерашниот ден не поднеле кривична пријава против него за случајот со тендерот од 7 милиони.

Рашковски ова не би можел веднаш да го знае доколку не е во директна спрега со ОЈО и не ги добива веднаш информациите.

Со оваа изјава практично признава дека обвинителството е под директна контрола на власта.

Коронавирус