понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 109
home Вести

Рашиди: Не добивме датум за преговори зашто нема реформи

Рашиди: Не добивме датум за преговори зашто нема реформи

Сурија Рашиди, пратеник од Алијансата за Албанците, вели дека оваа Влада нема капацитет да спроведе реформи во земјата.

„Тука сум да го изразам својот гнев од Комисијата за европски прашања. Причините за недобивање датум се бараат надвор, но причината е тоа што нема реформи дома. Оваа Влада нема капацитети да води реформи – рече Рашиди.

Тој рече дека како партија се отворени за коалиција на следните парламентарни избори.

Коронавирус