вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 192
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Вести

Рашела Мизрахи се сретна со преставничката на УНИЦЕФ во Македонија

Рашела Мизрахи се сретна со преставничката на УНИЦЕФ во Македонија

Денес остварив средба со претставничката на УНИЦЕФ во државава Патриција Ди Џовани.

На средбата изразив голема благодарност за започнатите процеси на соработка помеѓу Министерството за труд и социјална политика и УНИЦЕФ.

Имено, помеѓу двете институции постои долгогодишна успешна соработка при што се реализирани многу проекти кои биле во интерес на децата, напиша на Фејсбук техничкиот министер за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи.

Најнови вести

Локални избори 2021