сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Рашела ја разрешија за името Македонија, Шекеринска со знаме на УЧК ништо не и фали

Рашела ја разрешија за името Македонија, Шекеринска со знаме на УЧК ништо не и фали

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска се фотографираше пред амблем на УЧК.

Фотографијата што кружи на социјалните мрежи предизвика лавина жолчни реакции во јавноста.

На фотографијата потпретседателката на Владата и на СДСМ е со градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари, во неговата канцеларија, а тој за средбата се огласи на Фејсбук.

Помина цело деноноќие, од Владата и провладините медиуми само молк. Изостанаа реакциите како во случајот со поранешната Министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи која беше разрешена бидејќи одржа прес конференција во ресорното министерство во прес центарот пред официјална табла на која беше испишано Република Македонија.

 

Парламентарни избори 2020