недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 65
home Вести

Ранко Петровиќ: Доживеав ризична повреда поради опасно играње со човечки животи на градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев

Ранко Петровиќ: Доживеав ризична повреда поради опасно играње со човечки животи на градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев

Ранко Петровиќ сопственикот на Радио Буба Мара вечерва на социјалните мрежи реагираше на лизгавите улици поради кои ризично се повредил.

-Другари, ретко кога пишувам лично за некого, но вечерва доживеав ризична повреда поради опасно играње со човечки животи на градоначалник на Општина Карпош Stefan Bogoev , кој по цел ден пишува дека низгорниците во Трнодол и Жданец ги поминува со некаква емулзија , за вечерва да станат опасна ледена лизгалица иако цел ден му пишуваа дека се лизга и дека треба да се реагира.

Вечерва до 19 часот околу 5 возила се пролизгаа и чукнаа, јас и неколку комшии , го слушнавме ударот , веднаш го затворивме горниот приод на низгорницата, по некое време видовме дека некој повозрасни комшии , тешко се качуваат нагоре пешки, со чести паѓања , пробавме да дојдеме до нив ,но за жал и јас опасно паднав на глава ( како на цртан филм) , не се сеќавам баш на се , но знам дека по некое време со пузење стигнаа неколку комшии ( Бошко , Дарко итн) , лесно ме освестиле , дојдоа и други , не се сеќавам некој беа со маска, некој без маска( да се надеваме дека не си споделивме корона) и некако ме станаа и донесоа дома.

Сега за сега сум добро , само со укочен врат и желба за промена на наспособниот градоначалник на кој му порачувам да дојде лично со неговите родители и да влезе во неговиот личен автомобил и да се симне со кола по оваа негова прскана низгорница , а ако може, нека проба после и пешки.

За крај да се молиме, деновиве да нема потреба од брза помош или против пожарно возило , другото само ќе си дојде, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Другари, ретко кога пишувам лично за некого, но вечерва доживеав ризична повреда поради опасно играње со човечки животи…

Posted by Ranko Petrovik on Сабота, 13 февруари 2021

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија