сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 90
home Вести

Рамиз Мерко за луксузното „Ауди“: Зар да одам парталав и со „Шкода“? Требаше да земам уште поскапо (ВИДЕО)

Рамиз Мерко за луксузното „Ауди“: Зар да одам парталав и со „Шкода“? Требаше да земам уште поскапо (ВИДЕО)

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, во вчерашното интервју на „Анализа“ на ТВ 24, изјави дека е пишман што не купил подобар автомобил од луксузното „Ауди“ од 67.000 евра, и покрај тоа што Општина Струга е во долгови. Покрај купот легендарни изјави, Мерко порача и дека меѓу граѓаните немало сиромаштија. Повелете и уверете се:

МЕРКО: Требаше да купам Ауди 8 , поскапо од ова !

МЕРКО: Требаше да купам Ауди 8 , поскапо од ова !

Posted by skopje1.mk on Friday, March 29, 2019

Коронавирус