петок, 10. јули 2020. Вести денес: 167
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Пехчево

home Вести

Раководителката од Пазарна која вчера држеше вонредна прес-конференција е активна само во служба на СДСМ

Раководителката од Пазарна која вчера држеше вонредна прес-конференција е активна само во служба на СДСМ

Раководителката на Одделението за инспекциски надзор Скопје, Мери Продановска синоќа одржа вонредна прес-конференција. Таа изјави дека инспектори биле спречени да извршат контрола во угостителски објект на „Боемска улица“.

Според неа, додека инспекторите чекале да влезат, од објектот излегол претседател на политичка партија, но не прецираше за кого станува збор.

-Вечерва, Државниот пазарен инспекторат во редовни надзори, односно вонредни надзори на територија на Скопје околу 18:15 часот беше спречен да изврши увид во еден угостителски објект со образложение дека угостителскиот објект е од зтворен тип и дека нема гости внатре. Колегите продолжија во другите усготителски објекти, но сепак се вратија кај истиот угостителски објект со уште една замолица да им се отвори објектот да извршат надзор. По два и пол часа успеавме да влеземе во објектот, но пред тоа имаше други дејствија, од објектот излегоа луѓе кои инспекторите не можеа да ги легитимираат, но препознаен е претседател на политичка паритја, рече Продановска.

Запрашана кој бил лидерот на партија, што бил во објектот, таа рече дека не може да каже, бидејќи не била таму.

 

Продановска е член и симпатизер на СДСМ и досега ја немаме видено вака “брзо и вонредно“ да излезе на прес-конференција и да се пофали дека сработила нешто.

Не е активна во својата функција за која е платена од џебот на граѓаните, но затоа е многу активна на својот Фејсбук профил каде постојано споделува партиски фотографии и настани од СДСМ.

 

Најнови вести

Парламентарни избори 2020