петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 38
home Вести

Радувајте му се на летото: Еве какво време не очекува во наредните денови

Радувајте му се на летото: Еве какво време не очекува во наредните денови

Времето и оваа недела ќе биде вистинско лето во поглед на температурите.

Во вторник ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб источен ветер. Максималната температура ќе се искачи до 32 степени, а УВ индексот ќе изнесува 5.

Во среда времето ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб источен ветер, со максимална температура од 31 степен.

УВ индексот ќе изнесува 5.

Додека во четврток времето ќе биде сончево со локална облачност и со слаб североисточен ветер, максималната температура ќе се искачи на 32 степени.