вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Радмила Шекеринска извиси- Оливер Спасовски ќе биде новиот технички премиер

Радмила Шекеринска извиси- Оливер Спасовски ќе биде новиот технички премиер

Последните информации до кои дојде редакцијата на Курир од лидерската средба е дека Заев одлучил технички премиер во техничката Влада да биде Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Со ова падна теоријата во вода дека технички премиер ќе биде Министерката за одбрана Радмила Шекеринска која беше фаворит на скопското крило на СДСМ.

Парламентарни избори 2020