четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 98
home Вести

Пуштен за сообраќај патот Кичево-Охрид кај Другово

Пуштен за сообраќај патот Кичево-Охрид кај Другово

Од 14:30 часот попладне е пуштен за сообраќај патниот правец Кичево-Охрид кај село Другово што беше во прекин поради сообраќајка, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Во сообраќајната незгода помеѓу мотор и камион почина мотоциклистот.

Коронавирус