четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 119
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Пуштен во сообраќај магистралниот пат Ресен-Битола

Пуштен во сообраќај магистралниот пат Ресен-Битола

Вечерва во 21:30 часот е пуштен во сообраќај магистралниот пат Ресен-Битола кај месноста викана Сопотско.

Сообраќајот на овој пат беше во прекин поради превртено возило.

Коронавирус