понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

Пукање во Скопје среде бел ден: Со чинот се пофалија на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Пукање во Скопје среде бел ден: Со чинот се пофалија на социјалните мрежи (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео од скопската населба Топанско поле во кое соседи се собрани и се дружат.

Додека ечи гласна музика, еден вади пиштол и почнува неконтролирано да пука иако околу нив има згради и лесно може некој да биде повреден.

МВР мора итно да превземе мерки против ваквите случувања кои може да завршат и со човечки жртви.

Коронавирус