недела, 7. март 2021. Вести денес: 46
home Вести

Пукаат шавовите и раскол во СДСМ: Министерката за правда не учествува на маршот на Заев

Пукаат шавовите и раскол во СДСМ: Министерката за правда не учествува на маршот на Заев

Министерката за правда, Рената Дескоска, не да учествува на маршот „Чекориме за правда“ што денеска околу 18 часот почна пред Собранието, а го организира партијата СДСМ. Маршот треба да заврши пред комплексот на судови околу 20 часот.

– Ги поддржуваме граѓаните во нивните барања за враќање на довербата во правосудството, но заради почитување на принципите на немешање во судската власт, Ве информираме дека министерката за правда нема да учествува на денешниот марш – информирааа од Министерството за правда.

Коронавирус