недела, 4. декември 2022. Вести денес: 70
home Вести

Првото бебе во 2021-ва е машко: Скопјанката Бојана роди син

Првото бебе во 2021-ва е машко: Скопјанката Бојана роди син

Првото бебе во 2021 година се роди на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје во 00.01 часот. 

Бебето е од машки пол, тешко е 3 килограми и 650грама и е долго 51 сантиметар. 

Мајката на бебето е Бојана Смилеска од Скопје и тоа е нејзино второ дете. 

 

 

Најнови вести

Коронавирус