вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 86
home Вести

Првото бебе во 2021 е машко

Првото бебе во 2021 е машко

Првото бебе во 2021 година се роди на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје во 00.01 часот.

-Бебето е од машки пол, тешко е 3650грама и е долго 51 сантиметар. Бебето е родено со апгар 9/9. На новороденчето му посакуваме добро здравје и среќно детство.  Мајката на бебето е Бојана Смилеска од Скопје и тоа е нејзино второ дете спонтано породено, информираат од Клиниката.

Qatar 2022