вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 46
home Вести

„Првиот ден од годината со честитка на Ковачевски до народот за поскапа струја и парно“

„Првиот ден од годината со честитка на Ковачевски до народот за поскапа струја и парно“

Почитувани работници, земјоделци, стопанственици, Почитувани професори, наставници, доктори и останати здравствени работници, Почитувани невработени, луѓе кои едвај крај со крај врзуваат, Почитувани Македонци, Албанци, Турци, Роми, Срби, Власи, Бошњаци, првиот ден од новата година се започна со одлука на владата на Димитар Ковачевски за 14,5 проценти поскапо парно, и над 15 проценти поскапа струја и укината евтина тарифа за струја, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Првиот ден од годината со честитка на Ковачевски до народот за поскапа струја и парно. Секој изминат ден се повеќе сиромаштија. Важно радиодифузна такса не се плаќа, се додава во партиското соопштние.

Коронавирус