четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 144
home Вести

Првата пациентка заразена со коронавирус денеска од Инфективна заминува на домашно лекување

Првата пациентка заразена со коронавирус денеска од Инфективна заминува на домашно лекување

Првата пациентка заболена од коронавирусот во Македонија, денеска ќе биде испуштена од Инфективната клиника и ќе продолжи на домашно лекување.

За оваинформираше министерот за здравство Венко Филипче кој истакна и дека сите луѓе кои со неа се возеле во автобусот и членовите од фамилијата со кои контактирала се тестирани и тие се негативни на коронавирусот.

Министерот во Утрински брифинг, посочи и дека таа е тестирана за коронавирусот и била негативна, по што следувал уште еден, контролен тест, кој исто така бил негативен.

Коронавирус