среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 110
home Вести

Првата дама на Македонија се вакцинираше против коронавирусот

Првата дама на Македонија се вакцинираше против коронавирусот

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓиргиевска денеска прими вакцина против Ковид-19.

Ѓоргиевска веста ја сподели на социјалните мрежи а објави и неколку фотографии.

-Детска и превентивна стоматологија-вакцинирани!- напиша таа во описот на споделените фотографии.

Коронавирус