понеделник, 9. мај 2022. Вести денес: 149
home Вести

Прва седница на Владата на Северна Македонија предводена од премиерот Димитар Ковачевски

Прва седница на Владата на Северна Македонија предводена од премиерот Димитар Ковачевски

Денеска во Владата на Република Северна Македонија ќе се одржи првата седница на новоизбраниот состав на Владата со која ќе претседава премиерот Димитар Ковачевски.

Владината седница е закажана за 14 часот

Коронавирус