сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 73
home Вести

Прв лајв чет на лидер на голема политичка партија во Македонија

Прв лајв чет на лидер на голема политичка партија во Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е прв лидер на голема политичка партија во Македонија кој директно одговара на прашања на граѓаните преку лајв чет на социјалната мрежа Фејсбук.

Лајв четот можете да го следите тука:

Коронавирус