недела, 9. август 2020. Вести денес: 91
home Вести

Протестира затоа што легалната куќа насилно му ја купиле за 400 евра- за Дескоска законска е одлуката, Заев ја штити корупцијата! (ФОТО)

Протестира затоа што легалната куќа насилно му ја купиле за 400 евра- за Дескоска законска е одлуката, Заев ја штити корупцијата! (ФОТО)

На Твитер се појави фотографија на која се гледа како извесен Чичко Илчо протестира секојдневно затоа што градежна парцела вредна 210000 евра, насилно му е купена за 400 евра.

-Чичко Илчо е секој ден тука, протестира затоа што градежна парцела вредна 210000 евра,министер може да ја купи за 400 евра,иако тука нема никаква куќа,а чичко Иле не може да се противи на одлуката од Министерката
@RenataDeskoska
иако на истото место тој има легална куќа.Срамота!, стои во постот на Твитер.

Коронавирус