вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Протестен марш во Кочани во организација на ВМРО-ДПМНЕ

Протестен марш во Кочани во организација на ВМРО-ДПМНЕ

Денес (09.12.2018) со почеток во 15:00 часот ќе започне протестен марш во Кочани во организација на ВМРО-ДПМНЕ.

Збирно место на протесниот марш од Парк на револуцијата (Дом на култура до Трговскиот центар) во Кочани.

Свое обраќање ќе има Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

 

Коронавирус