сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 69
home Вести

Протестен марш „Стоп за грабежот“- бараат извршителите да се вратат во рамките на судот (ВИДЕО)

Протестен марш „Стоп за грабежот“- бараат извршителите да се вратат во рамките на судот (ВИДЕО)

Денеска пред Министерството за правда се одржа  протестот од страна на неформално здружение на граѓани – „Стоп за грабежот“.

Овој протест е наменет, како што велат, против сите кои го ограбуваат народот и сите оние кои го поддржуваат тоа – извршители, нотари, креатори на високи банкарски каматни стапки, судии, нефункционален судски совет.

Најнови вести