среда, 14. ноември 2018. Вести денес: 124
home Вести

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во недела во Штип

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во недела во Штип

ВМРО-ДПМНЕ во недела организира протестен марш во Штип.

-На 16 Септември 2018 година (Недела) со почеток во 13:00 пред црквата Св. Никола во Штип Ве поканувам да ни се придружите на Протестниот Марш на ВМРО-ДПМНЕ, пишува генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев на социјалната мрежа Фејсбук.