четврток, 23. март 2023. Вести денес: 70
home Вести

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Кавадарци: Македонија се буди, Македонија ќе победи

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Кавадарци: Македонија се буди, Македонија ќе победи

ВМРО-ДПМНЕ денеска организира протестен марш во Кавадарци кој ќе стартува во 13 часот.

Протесниот марш ќе тргне од кај кружниот тек „Сашко Гешковски“ до спомен плочата и паметникот во Кавадарци посветен на формирањето на првиот комитет на ВМРО, после Солунскиот.

Свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-Време е народот да си ја врати државата и да му каже едно големо НЕ на овој ненароден картел на власт. Одлична шанса сите сплотено на Заев да му кажеме дека Македонија ќе победи е денешниот протестен марш во Кавадарци кој ќе започне во 13 часот кај кружниот тек „Сашко Гешковски“ до спомен плочата и паметникот во Кавадарци посветен на формирањето на првиот комитет на ВМРО, после Солунскиот. ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните да му кажат на Зоран Заев и СДСМ дека Македонија се буди и дека Македонија ќе победи, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

loading...