среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 151
home Вести

Протест пред Собрание против двојазичноста

Протест пред Собрание против двојазичноста

Во организација на повеќе движења и здруженија, денеска  пред Собранието се одржа протест против Законот за двојазичноста.

Присутните нагласија дека протестот е против антиуставниот и дискриминаторски Закон за двојазичност.

Локални избори 2021