понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 140
home Вести

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред МНР: Доста е, излези за Македонија (ФОТО)

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред МНР: Доста е, излези за Македонија (ФОТО)

Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи. Според најавите протестот ќе трае до 17 часот.

Во изминативе три дена партијата организираше блокади на раскрсници во Скопје и 10 градови ширум Македонија.

Најнови вести

Коронавирус