четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 56
home Вести

Пропадна тендерот за изградба на монтажни гаражи на Клинички

Пропадна тендерот за изградба на монтажни гаражи на Клинички

Ниту една компанија не пројавила интерес за да ги гради двете монтажни катни гаражи во Клиничкиот центар – Скопје, објави Мета.

Од Министерството за здравство за „Мета.мк“ информираат дека ниту една понуда не пристигнала на јавниот оглас за доделување на договор за јавно – приватно партнерство, кој што беше распишан на почетокот од август годинава.

Ова значи дека за неколку месеци ќе се одложи изградбата на монтажните гаражи што требаше да обезбедат дополнителни места за паркирање на оваа локација.

Коронавирус