сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Вести

Пронајдено 4 годишното дете кое вчера се изгуби кај пешачката патека после каналот „Студенчишта“

Пронајдено 4 годишното дете кое вчера се изгуби кај пешачката патека после каналот „Студенчишта“

Охридската полиција информира дека е пронајден малолетникот кој вчера се се изгуби околу 17:50 часот.

Од СВР Охрид информираат дека полициски службеници околу 19:15 часот во близина на паркинг просторот кај плажата „Горица 3“ во Охрид го пронашле четири годишното дете.

Претходно од родителите било пријавено дека се загубило кај скејт паркот на пешачката патека после каналот „Студенчишта“.

Најнови вести

Коронавирус