петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 160
home Вести

Пронајдени двете лица кои се изгубиле во близина на Пелистер

Пронајдени двете лица кои се изгубиле во близина на Пелистер

Вечерва се пронајдени двете лица кои се изгубиле во близина на Неолица (најблизок рид до Битола од планината Баба-Пелистер), информира Центарот за управување со кризи.

Тимот на Горската служба ги пронашол двете изгубени лица и истите безбедно се донесени во Битола.

Лицата се безбедни, без повреди и се малку исплашени.

Претходно лицата телефонски пријавиле во СВР Битола дека се дезориентирани во просторот и залутале далеку од пешачката патека.

Коронавирус