петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 7
home Вести

Пронајдена неексплодирана бомба од Втора Светска војна во кичевско

Пронајдена неексплодирана бомба од Втора Светска војна во кичевско
фото илустрација

Завчера во 18 часот било пријавено дека во село Длапкин Дол, кичевско, при изведување земјоделски работи, била пронајдена една неексплодирана бомба од Втората Светска Војна.

Како што соопшти МВР, извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кичево, а од страна на ДЗС истата била безбедно подигната за понатамошна постапка.

Коронавирус