сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 64
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Вести

Пронајден младиот Кристијан од Скопје

Пронајден младиот Кристијан од Скопје

Да запре потрагата по младиот Кристијан, бидејќи тој е веќе е дома, вели таткото на 23-годишното момче кое исчезна завчера по полноќ, на улицата „Водњанска“ во Скопје.

На социјалните мрежи се споделуваше апелот да се бара момчето.

– Кристијан се врати ноќеска околу еден часот. Сега спие. Добар е и се е во ред со него. Премногу бевме уморни за утрово да одиме во МВР и да пријавиме дека си дојде – потврди таткото на Кристијан за „Независен весник“.

Коронавирус