четврток, 13. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Пронајден е скопјанецот кој беше пријавен за исчезнат

Пронајден е скопјанецот кој беше пријавен за исчезнат

На 02.07.2020 околу 18:00 часот од полициски службеници од СВР Скопје на автопат Скопје – Велес, кај населба Хиподром, бил пронајден и вратен дома С.П.(37) од с.Црешево.

На 01.07.2020 бил пријавен од неговиот татко Б.П.(76) од с.Црешево дека се оддалечил од домот.

Коронавирус