понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Пронајден е исчезнатиот Оливер Стојановски

Неговиот брат за ТВ 24 вели дека Стојановски е во лоша здравствена состојба.
Пронајден е исчезнатиот Оливер Стојановски

Оливер Стојановски од синдикатот на одбраната кој пред неколку дена беше пријавен за исчезнат е пронајден во манастир во околината на Скопје.

Од МВР потврдуваат дека е пронајден и однесен во полициската станица во Драчево, а потоа било известено и неговото семејство.

Неговиот брат за ТВ 24 вели дека Стојановски е во лоша здравствена состојба.

Причините за неговото исчезнување се уште се непознати. Стојановски пред еден месец направи сообраќајка со службено возило на министерството за одбрана.

Најнови вести

Коронавирус