понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 124
home Вести

Пронајден 12-годишен штитеник на Домот „25-Ти Мај“

Пронајден 12-годишен штитеник на Домот „25-Ти Мај“

Дванаесетгодишно дете, штитеник на Домот „25-Ти Мај“, кое било пријавено за исчезнато, ноќеска, еден час и 10 минути по полноќ е пронајдено во Чаир.

Како што е наведено во полицискиот билтен, детето е пронадено на ул. „Благоја Стефковски“ во Скопје од полицајци и е предадено на полициски службеници од Одделението за малолетничка деликвенција Чаир за понатамошна постапка.

Најнови вести