понеделник, 12. април 2021. Вести денес: 124
home Вести

Промоција на стратегиите изработени од работни групи составени од МВР и Мисијата на ОБСЕ

Промоција на стратегиите изработени од работни групи составени од МВР и Мисијата на ОБСЕ

Денеска ќе бидат промовирани стратегиите изработени од работни групи составени од Министерство за внатрешни работи и Мисијата на ОБСЕ.

Како што најави МВР, на промоцијата ќе присуствуваат министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која.

Најнови вести

Коронавирус