вторник, 25. јуни 2019. Вести денес: 93
home Вести

Променливо време со температура до 33 степени

Променливо време со температура до 33 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 19 степени, а дневната од 26 до 33 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 15 до 30 степени.

Во следните два дена ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Во попладневните часови во планинските региони не е исклучена можноста за краткотраен дожд. В сабота кон крајот на денот и во недела ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд и грмежи.