сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Променливо време со сончеви периоди, на планините дожд

Променливо време со сончеви периоди, на планините дожд

Променливо облачно со сончеви периоди. Понекаде во планинските региони ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 0 до 9 степен, а максималната дневна ќе достигне 17 степени.

Во Скопје слично време со максимална дневна температура од 12 степени.

Утре, понеделник, времето ќе биде умерено облачно и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во планинските подрачја ќе има краткотрајно зголемување на облачноста и услови за локален дожд.

Коронавирус