петок, 25. септември 2020. Вести денес: 60
home Вести

Променливо облачно време со врнежи од снег

Променливо облачно време со врнежи од снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно наместа со слаби врнежи од снег, а само во крајните југоисточни делови ќе бидат од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура се движи од минус шест до два, а дневната од минус два до три степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со слаби врнежи од сне и засилен северен ветер. Утринската температура се спушти до минус два, а дневната ќе достигне до нула степени.

Коронавирус