четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 87
home Вести

Променливо облачно време со врнежи од дожд

Променливо облачно време со врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд, а ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер.

Утринската температура ќе се движиод два до девет степени, а дневната температура од 11 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд, а ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер.

Утринската температура ќе достигне до шест степени, а дневната температура до 16 степени.

Во недела врнежите ќе бидат пообилни (над 20л/м2) и поради заладувањето на планините и на некои повисоки места ќе бидат од снег. За време на викендот ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер и дневната температура од недела зачително ќе опадне. Од понеделник ќе настапи стабилизирање на времето.

Коронавирус