сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 7
home Вести

Променливо облачно време со температура до 16 степени

Променливо облачно време со температура до 16 степени

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, на повеќе места значително облачно, особено на југот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 11 до 16 степени.

Во Скопје времето ќе биде облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.

Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до 15 степени.

До недела времето ќе биде стабилно и суво. За време на викендот времето ќе биде претежно сончево и значително потопло. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд и појава на грмежи.

Најнови вести