понеделник, 20. септември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Променливо облачно време со силен ветер, температурата до 21 степен

Променливо облачно време со силен ветер, температурата до 21 степен

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со засилен ветер претежно од југоисточен правец, особено во источните делови. Попладне и кон крајот на денот од запад ќе започнат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и локално ќе бидат поинтензивни, проследени со силен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 7 степени, а дневната од 10 до 21 степен.

Во Скопје променливо облачно со засилен ветер претежно од југоисточен правец.  Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе достигне до 19 степени.

Во среда ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен, а во четврток од северен правец.

Коронавирус