вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 149
home Вести

Променливо облачно време со северен ветер

Променливо облачно време со северен ветер

Изутрина ќе има зголемена облачност, а на југостик ќе има повремен дожд. Врнежите попладне ќе престанат, а од север облачноста ќе започне да се намалува. Поради постуден воздух кој ќе се прошири од север преку денот ќе остане свежо. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе биде во интервал од пет до 13 степени, а дневната температура од 11 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне со намалена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе биде во интервал од седум до 18 степени.

Во наредните денови ќе се задржи претежно стабилно време со постепен пораст на дневната температура. Утринските температури и понатаму ќе се задржат од неколку степени над нулата и повисоки.

Локални избори 2021