сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Променливо облачно време со повремен дожд

Променливо облачно време со повремен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните и северните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Минималните утрински температури ќе бидат до минус шест, а максималните дневни до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно со температура до 13 степени.

Коронавирус