четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Вести

Променливо облачно време со дожд

Променливо облачно време со дожд

Променливо облачно време претпладне и во вечерните часови со повремени врнежи од дожд не очекува денес.

Ќе дува умерен ветер од југозападен и југоисточен правец.

Минималните температури ќе се движат од 3°C – 10°C, а максималните од 10° C – 16° C.

Синоптичарите за утре најавуваат облачно време со повремени врнежи од дожд, додека до среда следува спуштање на постуден воздух од север, што ќе донесе врнежи од снег на планините.

Локални избори 2021